Czym kierowac sie przy wyborze wypozyczalni samochodow – poradnik

Wypożyczalnie samochodów stają się coraz modniejszym rozwiązaniem, które pozwala nie tylko na skorzystanie z wygodnego środka transportu bez ponoszenia kosztów zakupu, ubezpieczenia i utrzymania, ale także na przetestowanie wybranego modelu przed jego nabyciem na własność. Firmy zajmujące się wynajmem aut prześcigają się w udogodnieniach i promocjach, co znacznie utrudnia konsumentom wybór. Czym zatem kierować się przy wyborze najlepszej wypożyczalni samochodów?

Cena wypożyczenia auta i aspekty, które na nią wpływają

Wielkość, lokalizacja, oferta i renoma przedsiębiorstw wynajmujących pojazdy to czynniki, które mają bezpośredni wpływ na cenę świadczonych przez nie usług. Mniejsza wypożyczalnia samochodów będzie prawdopodobnie najtańszym wyborem. Jej minusem może być jednak mały wybór modeli oraz skomplikowane formalności. Większe, bardziej rozbudowane sieci mogą mieć wyższe ceny, jednak ich plusem będzie szeroki wybór aut, promocje oraz dogodniejsze warunki umowy (np. możliwość dowolnego wyboru miejsca odbioru i zwrotu pojazdu).

Rodzaje dostępnych aut

Osoby wynajmujące auta mają bardzo zróżnicowane potrzeby. Wypożyczalnia samochodów powinna posiadać w swojej flocie zarówno mini busy czy pojazdy o dużej pojemności bagażnika, jak i małe, ekonomiczne, miejskie samochody, które łatwo zaparkować. Przed wyborem konkretnej wypożyczalni warto zwrócić więc uwagę na to, czy dostępna flota spełnia nasze oczekiwania co do wielkości samochodu, pojemności silnika czy dodatkowych zabezpieczeń (np. centralny zamek, poduszki powietrzne) i udogodnień (np. klimatyzacja, tempomat, wspomaganie kierownicy).

Opinie klientów

Praktycznie każda profesjonalna firma zajmująca się wynajmem pojazdów posiada swoją stronę internetową lub fanpage. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą i sprawdzić opinie dotychczasowych klientów wypożyczalni. W ten sposób można przykładowo dowiedzieć się, ile trwają niezbędne formalności, jaki stosunek do konsumentów mają dostawcy usług oraz jak sprawują się udostępniane przez przedsiębiorstwo pojazdy. Przy okazji można także sprawdzić, czy firma aktualnie nie prowadzi akcji promocyjnej lub rabatowej.

Wybór najlepszej wypożyczalni samochodów może być trudny. Jednak jasno określając swoje potrzeby, możemy porównać różne oferty pod względem opłacalności, wygody i jakości, a następnie zdecydować się na firmę, która oferuje najkorzystniejsze warunki względem naszych indywidualnych oczekiwań.