Jak wybrac najlepsza pomoc drogowa (2)

Każdego dnia wielu kierowców korzysta z usług pomocy drogowej. Unieruchomienie auta poza miejscem zamieszkania stanowi awaryjną i zwykle nieprzewidywalną sytuację. Pokrycie kosztów pomocy drogowej zwalnia użytkownika z dalszego postępowania z uszkodzonym samochodem, a co za tym idzie, pozwala oszczędzić czas i nerwy. Jednak jakość obsługi i zakres świadczonych usług może znacząco różnić się, zależnie od wybranej firmy. Na co zwrócić uwagę w momencie zamawiania pomocy drogowej?

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Wybór najlepszej pomocy drogowej w pełni uzależniony jest od kontekstu sytuacji oraz dokładnej lokalizacji zdarzenia. W większości przypadków osoba, która nie posiada zaufanej pomocy drogowej, rozpoczyna poszukiwania w internecie za pomocą swojego smartfona. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na przedsiębiorstwa szczycące się najwyższą oceną użytkowników oraz bezpośrednio zapoznać się z konkretnymi opiniami. Wiele osób bowiem chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami, również tymi negatywnymi.

W ten sposób możemy zminimalizować ryzyko wyboru firmy, która jest niekompetentna lub zawyża ceny swoich usług.

Wiedza i dyspozycyjność

Bezpośrednio przed skorzystaniem z usługi warto podjąć rozmowę z przedstawicielem pomocy drogowej, aby dokładnie poznać zakres świadczonych usług. Należy unikać przedsiębiorstw, których oferta nie jest kompleksowa i obejmuje tylko transport auta.

Na rynku istnieją firmy, które oferują doraźną pomoc, czyli błyskawiczne uruchamianie samochodu. W takiej sytuacji przebita opona, zgubione klucze czy drobna usterka nie stanowią już problemu. W wielu przypadkach pomoc drogowa posiada odpowiednie zaplecze techniczne, które pozwala na usunięcie bardziej skomplikowanych i czasochłonnych defektów na miejscu, bez konieczności holowania auta do warsztatu.

Pomoc drogowa powinna świadczyć swoje usługi 24/7. Świadczy to o głębokim zaangażowaniu w powierzone zadania oraz szacunku do klienta, który posiada unieruchomiony pojazd.

Coraz częściej firmy oferują również wynajem auta. W takiej sytuacji klient może za dodatkową opłatą skorzystać z zastępczego samochodu i zrealizować cel podróży.

Różne stawki w jednym regionie 

Z uwagi na stale rosnącą ilość firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej warto wykonać mały rekonesans i nie podejmować decyzji po pierwszej rozmowie telefonicznej. Pozwoli to uniknąć rozczarowań związanych z wysoką ceną usługi lub niekorzystnymi warunkami umowy.