bmw na wynajem

Wynajem samochodów daje możliwość użytkowania pojazdów, dostosowanych wielkością oraz parametrami do konkretnych potrzeb użytkownika. Wynajem pojazdów jest popularny zwłaszcza wśród osób, które zmuszone są do pozostawienia swojego auta w warsztacie, w ogóle nie posiadają samochodu lub potrzebują środka komunikacji podczas wakacyjnego wyjazdu czy biznesowej delegacji.

Na co zwrócić uwagę wynajmując pojazd?

Jeżeli zamierzamy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które zagwarantują nam bezproblemowe korzystanie z możliwości wynajmu pojazdów.

Przede wszystkim należy bardzo skrupulatnie przeczytać wszystkie zapisy, zawarte w umowie. Jeżeli występują jakiekolwiek niejasności, warto dopytać o nie pracownika wypożyczalni, gdyż pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień i ukrytych kosztów. Należy zwrócić uwagę, chociażby na dzienny limit przejechanych kilometrów, którego ewentualne przekroczenie bardzo często wiąże się z dodatkową opłatą. Z pewnością warto sprawdzić, czy samochód posiada pełne ubezpieczenie OC i AC oraz jaki jest jego zakres. Być może konieczne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, na wypadek kradzieży pojazdu, aktów wandalizmu czy uszkodzenia samochodu pod wpływem ulewnego deszczu i silnego gradu.

Wypożyczalnia samochodów niejednokrotnie zabrania korzystania ze swoich pojazdów poza granicami kraju, dlatego warto wziąć to pod uwagę, jeśli planujemy zagraniczny wyjazd. Nowoczesna flota wypożyczalni często oferuje udogodnienia typu nawigacja GPS, bagażnik na dach samochodu czy foteliki dla dzieci, ale zazwyczaj opcje te są dodatkowo płatne. Przed wybraniem konkretnego modelu upewnij się zatem czy cena obejmuje wszystkie podatki i opłaty. Zwróć uwagę również na zasady tankowania – wypożyczalnie samochodów zwykle dysponują pełnym lub prawie pustym bakiem. Zazwyczaj należy zwrócić pojazd z taką samą ilością paliwa, z jaką go wypożyczyliśmy. Zwrot z opróżnionym bakiem, niemal zawsze skutkuje naliczeniem odpowiednio wysokiej ceny paliwa oraz opłaty manipulacyjnej za wizytę na stacji benzynowej.

Ponadto koniecznie sprawdź dokładne miejsce odbioru i oddania samochodu oraz czas, gdyż niektóre wypożyczalnie samochodów mogą anulować Twoją rezerwację, jeśli nie pojawisz się w ustalonym miejscu i czasie po odbiór pojazdu. Pamiętaj również, aby przy odbiorze mieć przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty – prawo jazdy, dokument tożsamości czy kartę kredytową, na której zostanie zablokowana ustalona wcześniej kwota kaucji. Jeżeli oddasz auto w identycznym stanie, kwota depozytu nie zostanie pobrana. Z tego powodu, przed wyruszeniem w trasę należy bezwzględnie obejrzeć wypożyczany samochód i zgłosić ewentualne uszkodzenia i rysy. Uchroni nas to przed koniecznością płacenia za szkody, których nie spowodowaliśmy, a które nie zostały zauważone przez pracowników wypożyczalni samochodów.

Decydując się na wynajem samochodu, warto wnikliwie zapoznać się z umową, sprawdzić stan auta, zadbać o ubezpieczenie oraz dokładnie określić miejsce i czas odbioru oraz zwrotu pojazdu. Zastosowanie się do tych praktycznych zasad pozwoli czerpać radość z jazdy wynajętym samochodem, bez ryzyka poniesienia dodatkowych kosztów.